O nás

Jsme jen tři kamárádi, kteří mají rádi kavárenské prostředí, a tento blog si píšeme hlavně pro radost; z touhy zapojit se do brněnského dění, mít dobrou záminku utrácet tolik peněz za kávu a ukojit své nevážné spisovatelské ambice. Nejde o odborná hodnocení, ale o naše dojmy, pocity a názory, které píšeme z pozice spokojených či nespokojených zákazníků, nikoliv odborníků. Sdílíme názor, že nemusíme být baristy nebo kuchaři na to, abychom si troufli říct, že nám někde něco nechutnalo, stejně jako člověk nemusí být doktorem na to, aby věděl, že je nemocný. Začali jsme to tu provozovat pro naše kamarády a známé, kteří se v této rychle rostoucí džungli kaváren nestíhají orientovat, nemají tolik času objevovat a rádi si o(d) nás něco přečtou. Pokud sdílíte náš vkus, rádi i Vám laskavě nabídneme naše postřehy a nové objevy. Jsme ale také otevření diskusi a velmi rádi si i my přečteme pro změnu Vaše tipy a dojmy, ke kterým můžete využít prostor komentářů pod články.
Má-li tento projekt mít nějaký vyšší smysl, tak snad lehce aspiruje na to, aby trochu pozvednul brněnskou kavárenskou kulturu; chceme tak podpořit naše oblíbené podniky a na základně obyčejného tržního mechanismu se zase vyvarovat návštěvám tam, kde nám nenabídli ten náš šálek kávy.
Více se o nás dozvíte v sekci O nás (jak prosté, že?) nebo Autoři. Jak to máme rádi prezentujeme v našem Kavárenském manifestu a dále rozvádíme v článcích O manifestu. Povídání o konkrétních kavárnách je pod štítkem Kavárny. Všechny kavárny, o kterých píšeme, najdete také označené na naší kávové mapě, anebo pro snadnější hledání také seřazené podle abecedy a značky kávy.

...

Tak takhle to začalo. Za pár let se ze mě stala osamělá vybíravá kritička kávy, kterou kavárníci nemají rádi. Psali jsme i do novin a na Scuk a sdružili jsme na facebooku kolem tisíce lidí, kteří mají rádi Brno a dobré jídlo v něm, ale koníček, zdá se, vydržel jen mně. Blog se však čím dál víc zaměřuje na kávu nejen v Brně a je ochotný přijmout pisálky, kteří by jej pomáhali plnit kávově laděným obsahem častěji. 

Děkuji všem, kteří i přes naše poměry zůstávají stálými čtenáři i těm, kteří se čtenáři teprve stávají.
Sibyliatko