pátek 24. září 2010

Podzimní

Léto skončilo, ale nesmutněte. S podzimním listím příchází i nový semestr a s ním zase zpět i my kavalíři. Už se těšíme, až se vydáme na pravidelná snídaňová setkání, kterými tento blog tak rádi živíme.

Co se za to léto událo? Já jsem absolvovala dva semináře od Školy kávy, a také se chystám na kurz o kávě v nové pražírně kluků známých z blogu Doubleshot, za který děkuji Scuku. Web Scuk.cz se také zaslouží zmínit v novinkách, protože představuje projekt, který mapuje dobroty. Narozdíl od jiných podobných stránek (včetně té naší) tam však najdete jen podniky, které stojí zato. K naší velké radosti kavárny nevyjímaje a jsme rádi, že tam můžeme přispívat i já s Tomášem.

Léto je pro brněnské kavárny dost okurková sezona. Ulice zely prázdnotou, ale během těchto dní už se zase slušně zaplnily a my jsme zvědaví, jak se na nápor studentů, dychtivých diskutovat, kavárny připravily letos. I v téhle říši se ale i leccos změnilo.

V centru bylo otevřeno Design Café (fotky zde) a taky Fratelli Deli Café na Průchodní. V okolí FF přibyla už těsně před létem Akademická kavárna s vinárnou. V kavárně Dennis Café na Veveří se zas na první pohled moc kromě majitele a jména na Santiago zas tak moc nezměnilo. A proslýchá se, že Brnu přibude kavárna i s vlastní pražírnou.

Určitě se to všechno pokusíme navštívit, máme ale velké resty. Tomáš nebo Barborka musí napsat pálavské Café Fara a z brněnských perliček nám pořád chybí Café Encounter, AirCafé a Café Steiner. Rádi bychom se vrátili i do Café Marilyn a Klafé, abychom ověřili, jak se jim po jejich začátcích daří. No a zapomněli jsme také na inspekci ve White House Café, které nahradilo Bakala Café! O čtení na nastávající dlouhé zimní večery tedy snad nebude nouze.

2 komentáře:

  1. Těším se, tak neflákat a rychle do kaváren :) vidím sice vaše příspěvky na Scuku, ale tento blog prosím nezanedbávat :)

    OdpovědětVymazat
  2. Nebojte, budeme se snažit se navrátit rychle, jsme plní dojmů, byť každý sám za sebe, tedy se těšíme, až se snídaňově setkáme a vy si jistě počtete.
    Můžeme slíbit White House Café a dle první návštěvy to bude vskutku pochvalné. A pokusím se to vystavit dřív sem než na scuk.cz :-D

    OdpovědětVymazat