čtvrtek 29. prosince 2011

Kofeinová infuze

Kdo by to byl čekal, že se ještě letos zmůžu na poslední příspěvek na blog. Nepopřála jsem vám letos ani hezké Vánoce, tak aspoň přeji do nového roku hodně vypitých šálků kvalitní kávy. Pokud vás jako mě někdy napadlo, že už jí ale možná pijete moc a bylo by lepší zvolnit, měli byste si váš pocit nejdřív ověřit. Milovníci systematičnosti na to můžou využít třeba tento krásný plakát.

Na moji konzumaci kofeinových nápojů má vliv mnoho aspektů. Třeba jako zkouškové, nová espresso směs od Doubleshotu nebo když se dobrý kávový podnik objeví na trase, kudy chodím často. Na jednom z mých častých rozcestníků totiž už před nějakou dobou vyšla nová kávová hvězda, Coffee Fusion. Červenám se při pomyšlení, že jsem si to až dosud nechávala pro sebe.

Coffee Fusion je pro mě něco jako brněnská verze oblíbeného pražského podniku Můj šálek kávy. S lepší obsluhou, ale s horší otvíračkou. Mám ten prostor ráda a jeho lehce luxusní glamour styl mi připadá, jako by se hodil do Londýna. Tenhle pocit je pro mě důkazem, že Brno to s kávou za tu dobu, co jsem si ji tak oblíbila, dotáhlo opravdu daleko. Dokonalé espresso, široká nabídka alternativních metod, výběrová káva ze zahraničních pražíren a skutečný cheesecake s pravou šlehačkou. Sním či bdím?

Dva mlýnky u baru se nezastaví a dychtivě drtí kávové pecky od Doubleshotu, La Bohéme, Has Bean, Square Mile Coffee Roasters a brzy snad i od The Coffee Collective. Tolik k mému strachu, že všechny dobré podniky usnou Doubleshot spánkem a už zřídkakdy na espressu někde potkám taky něco jiného, než jejich sezónní směs. Tohle mě baví! Tady můžete porovnávat. Tedy nemůžete, budete. Hned co vás místní barista Michal Kocman lapí do svých osidel a tu a tu kávu vám vychválí tak, že začnete experimentovat s espressem, cappuccinem, dripem... Pozor na předávkování kofeinem, tak pro přehled: A cascara, čaj z kávových slupek, obsahuje kofein taky, pamatujte na to;)

Dokonalosti brání dva černé puntíky: chybějící wifi a absence něčeho většího do žaludku, když vás při dlouhém studijním vysedávání přepadne hlad. Uf, málem to bylo too good to be true!


Coffee Fusion, Jánská 25, Brno. Facebook, recenze na scuk.cz.

1 komentář:

 1. I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get setup? I'm assuming having a blog like yours would cost
  a pretty penny? I'm not very web savvy so I'm not 100% certain.
  Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Kudos

  Also visit my website ::

  OdpovědětVymazat