úterý 31. července 2012

Kávovinky

Přehledové články píšu jen nerada, protože to je každý pes - jiná ves. Ale Swistovo nějak ve svém hlášení kávových novinek zaspal, tak jsem donucena vyplnit místo na trhu a jestli se vám článek nebude líbit, pro mě za mě klidně vynadejte jemu! :) Takže co se děje? 

Nová pražírna 
Kdo by to byl čekal, že Brno je na cestě stát se kávovým impériem. Za chvíli tu snad bude víc pražíren než pivovarů. Kávová zrnka do hry brzy přihodí Pavel Malena (exbarista Coffee Clubu), který na adrese Palackého 107 chystá otevřít krámek, ve kterém si jeho kávu budete moci ochutnat a zakoupit. Držíme palce. Změny v kavárnách
U Coffee Clubu i na Palackého ještě chvíli zůstaneme. Jejich espresso směs Primo můžete ochutnat v cyklokavárně CKAFÉ, která je uprostřed obchodu s koly. Neotřelých kavárenských forem nám v Brně přibývá,  brzy snad vydají na článek. Další změny zaznamenala kavárna Sausalito/Emotion, na jejímž místě brzy zkusí štěstí nový majitel. Na závěr sbohem a šáteček Mariánovi, který opouští Caffe Mitte, a všichni nedočkavě čekáme na článek na jeho blogu o tom, kam ho nohy zanesou dál.

Více akcí 
Coffee Club potřetí: Latté Art Jam. 17. srpna je vytížené datum. Latté art jam ale začíná v pět, takže nároční kávový šílenci mají malou možnost vychytat účast zde i na ICECoffee Smack Down. O čem je latté art jam? O hraní si s mléčnou pěnou, nalévání obrázků (opravdu zvládnou stejný dvakrát?) a hodnocení. Přijít se mrknout můžete také, video z minulého je tu. Z naposledy hlášeného cuppingu v café Encounter se stává oblíbená akce snad s měsíční pravidelností, o srpnovém termínu se vás pokusím informovat. Ani podzim nebude méně veselý: první týden v říjnu bude opět vyhrazen jako Týden kávy.

(Tento nudný článek vzniknul za účelem podat vám co nejvíce informací v co nejmenším rozsahu znaků, abyste si mohli jít pro další šálek kávy co nejdřív...)

1 komentář:

  1. Taky přehledový články moc nemusím, ale zrovna tenhle mě docela potěšil, a to ze dvou důvodů: miluju kávu a jsem z Brna. Takže Brňáci, jsem na vás pyšnej, do toho!

    OdpovědětVymazat